Powołanie premiera i nowego rządu

 

Jestem przekonany, że życzliwa współpraca z prezydentem w każdym przypadku jest możliwa – powiedział w poniedziałek po powołaniu ministrów rządu Mateusza Morawieckiego prezydent Andrzej Duda. Zadeklarował też, że sam będzie starał się jak najlepiej realizować zobowiązanie do współdziałania z rządem.

Zwracając się do nowo powołanych członków Rady Ministrów, którą pokieruje Morawiecki, prezydent gratulował im dotychczasowych dokonań, wskazując, iż pokazali, że da się zrobić "wiele rzeczy, o których mówiono, że są niewykonalne".

Niewykonalny – jak dodał – miał być m.in. program 500 plus, przez który "miał się nie zamknąć budżet". "Program się dało wprowadzić, budżet się zamknął; daliście radę. Życzę wam, żebyście dalej, co najmniej z taką siłą i przekonaniem, realizowali te wyborcze zobowiązania" – mówił Duda.

Poprosił jednocześnie "o jeszcze". "O jeszcze wiele wysiłku i proszę o dobrą współpracę z prezydentem Rzeczypospolitej; jestem przekonany, że życzliwa współpraca w każdym przypadku jest możliwa" – dodał prezydent.

Zaznaczył, że sam, ze swojej strony, będzie starał się "realizować to zobowiązanie do współdziałania, które wynika z konstytucji, jak najlepiej – (...) dla dobra Rzeczypospolitej, dla dobra naszych rodaków, którym obiecaliśmy, obiecaliśmy znacznie więcej niż do tej pory udało się zrealizować".

"Możecie państwo być dumni i ja mogę być dumny jako prezydent, bo nikt jeszcze do tej pory nie zrealizował tak wielu zobowiązań, ale ja mam tę ogromną ambicję, żebyśmy zrealizowali wszystkie, bardzo bym tego chciał. Zostało ich jeszcze sporo i na to potrzebne jest dużo sił i dużo silnej woli, i tego właśnie państwu życzę" – powiedział Duda.


Źródło: