Edukacja seksualna sprzyja pedofilom?

 

Przyjęta przez radę miasta Warszawa Karta LGBT wywołuje kontrowersje wśród polityków, samorządowców, organizacji pozarządowych i rodziców dzieci od wielu dni. Zakłada ona między innymi edukację seksualną według wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). To właśnie te zapisy budzą największe emocje wśród rodziców, którzy w Warszawie zorganizowali protest przeciw deklaracji LGBT+.

– Trzeba to powiedzieć wprost. Te standardy edukacji seksualnej to przygotowanie ofiar dla pedofilów. I to właśnie szykują nam rządcy Warszawy. Myśleli, że nikt tych standardów nie przeczyta, ale na szczęście jest inaczej i możemy się z treścią zapoznać. To jest to, co panowie Trzaskowski i Rabiej proponują warszawskim dzieciom – argumentował jeden z organizatorów protestu Mariusz Dzierżawski.

Jak wynika z danych organizatorów, w proteście rodziców przeciw Karcie LGBT+ w Warszawie wzięło udział kilkaset osób. Nieśli oni transparenty z hasłami: „Stop manipulacji, dewiacji, pedofilii”, „Stop LGBT”, „Wychowanie tak, indoktrynacja nie”, „Nie róbcie z polskich szkół sodomy”, „Ręce precz od naszych dzieci”. Wśród postulatów manifestujących było wycofanie przez prezydenta miasta pomysłu wprowadzenia do szkół edukacji seksualnej według wytycznych WHO.

– Ponieważ kochamy nasze dzieci, nie pozwolimy im robić krzywdy, przekazywać systemu wartości, z którymi się nie zgadzamy. W ocenienie Centrum Życia i Rodziny deklaracja stoi w sprzeczności z konstytucyjnymi prawami rodziców do wychowania dzieci zgodnie z wyznawanymi przez nich wartościami. Ten dokument całkowicie pomija rolę rodziców i milczy na temat konstytucyjnego prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami, a także milczy na temat tego, co jest zawarte w prawie oświatowym, czyli konieczności uzyskania zgody rady pedagogicznej i rady rodziców na takie zajęcia – dokument narzuca, że lekcje odbędą się we wszystkich stołecznych szkołach – mówił inny organizator protestu Kazimierz Przeszowski, wiceprezes zarządu Centrum Życia i Rodziny.

Władze Warszawy utrzymują jednak, że deklaracja LGBT+ ma wyłącznie wprowadzać „naukę tolerancji”.

kup artykuly platne