Kolejne spotkania ws. ustaw prezydenckich

 

Wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha zapowiedział w poniedziałek, że jeszcze dziś skontaktuje się z przewodniczącym sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka Stanisławem Piotrowiczem by umówić konkretny termin spotkania dotyczącego prezydenckich projektów ustaw ws. KRS i SN.

Mucha pytany był w poniedziałek w TVP Info, czy będzie kolejne spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim dotyczące prezydenckich projektów ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

"Pan prezydent z panem prezesem umówili się, że to spotkanie, które miałoby być kolejnym spotkaniem, będzie spotkaniem już puentującym te prace. Żeby ta puenta mogła nastąpić, jest element prac roboczych. Prezydent poprosił o wyznaczenie przedstawiciela Prawa i Sprawiedliwości, udzielona została informacja, że to prawdopodobnie będzie, jest, pan przewodniczący Stanisław Piotrowicz" – odpowiedział Mucha.

"Ja myślę, że jeszcze dzisiaj pewnie odbędzie się jakaś moja rozmowa z panem przewodniczącym, kolejna zresztą telefoniczna, żeby umówić konkretną godzinę i datę spotkania" – poinformował Mucha.

Prezydent Andrzej Duda pod koniec września zaprezentował swe projekty ustaw dotyczące Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa. Następnie zostały one przekazane do Sejmu, a 3 października zostały skierowane do konsultacji. Od tego czasu prezydent kilka razy spotykał z prezesem PiS w sprawie zmian w wymiarze sprawiedliwości.

PiS przekazało prezydentowi swoje poprawki ustaw dotyczące SN i KRS.

Źródło: