Szydło o prezydenckich projektach o KRS i SN

 

Mam nadzieję, że prezydenckie projekty ustaw o KRS i SN, będą zakładały prawdziwą reformę sądownictwa, bo tego oczekują Polacy – oświadczyła w czwartek premier Beata Szydło.

Szydło powiedziała w czwartek na konferencji prasowej, że czeka na projekty przygotowywane przez prezydenta. "Słyszeliśmy, że są już na ukończeniu. Mam nadzieję, że będą to projekty, zakładające prawdziwą reformę sądownictwa, czyli to, na co oczekują Polacy" – podkreśliła szefowa rządu.

"Będę komentować te ustawy i odnosić się do tych projektów, dopiero gdy zostaną złożone. Tak to się powinno odbyć" – zastrzegła premier

24 lipca prezydent Andrzej Duda poinformował, że podjął decyzję o zawetowaniu ustaw: o Sądzie Najwyższym i o Krajowej Radzie Sądownictwa; zapowiedział też przygotowanie swoich projektów ustaw o SN i KRS w ciągu dwóch miesięcy.

Rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński powiedział, że prezydenckie projekty ustaw o SN i KRS są praktycznie gotowe, wszystko jest na ostatniej prostej. Podkreślił, że nie będą one tożsame z zawetowanymi ustawami. Poinformował też, że projekty zostaną upublicznione i opublikowane w Internecie.

Źródło: