Dodatkowe serwery na Twój e-PIT

 

Jak informował rzecznik prasowy Ministerstwa Finansów Paweł Jurek, do godziny 10.00 w sobotę za pomocą usługi Twój e-PIT proponującej automatyczne rozliczenie podatku dochodowego PIT deklaracje podatkowe rozliczyła rekordowa liczba 100 tys. podatników. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie portalem, w pierwszym dniu jego działania, który przypadał na piątek, do Ministerstwa Finansów zgłaszano problemy z logowaniem do systemu automatycznie rozliczającego podatek dochodowy PIT.

– Usługa działa stabilnie, logowanie i pobieranie dokumentów przebiega bez zakłóceń. Resort finansów obserwuje sytuację. Ze względu na wyjątkowe zainteresowanie usługą uruchomiliśmy dodatkowe serwery, w związku z czym jesteśmy gotowi na zwiększony ruch w systemie – zapewniał rzecznik.

Jak przypomina resort finansów, zeznanie podatkowe w portalu umożliwiającym automatyczne rozliczenie podatku dochodowego PIT Twój e-PIT będzie dostępne do 30 kwietnia. Jeżeli podatnik nie zamierza nic zmienić i chce zostać rozliczony przez Urząd Skarbowy, może zaakceptować propozycję i wysłać zaproponowane automatyczne rozliczenie podatku dochodowego PIT.

Warto zwrócić uwagę na treść zeznania, jeżeli podatnik zamierza skorzystać z ulg, wspólnie rozliczyć się z małżonkiem lub przeznaczyć jeden procent podatku na konkretną organizację pożytku publicznego. Jeśli podatnik nic nie zmieni w zaproponowanym automatycznym rozliczeniu podatku dochodowego PIT lub w ogóle nie zaloguje się na portal, zeznanie przygotowane przez Urząd Skarbowy zostanie automatycznie zaakceptowane.

kup artykuly platne