Rafalska apeluje o zakończenie protestu

 

Mimo ocen spełnienia postulatów, rodzice dzieci niepełnosprawnych, którzy od tygodnia protestują w Sejmie, nie przystąpili do porozumienia ws. wsparcia osób niepełnosprawnych, podpisanego w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” z minister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbietą Rafalską oraz pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Krzysztofem Michałkiewiczem. Zobowiązuje ono stronę rządową do podniesienie od 1 czerwca wysokości renty socjalnej.

– Przedstawiona propozycja porozumienia między rządem a protestującymi rodzicami osób niepełnosprawnych nie jest dla nas porozumieniem. Nie wierzymy w dobrą wolę rządu – skomentowała odrzucenie propozycji Iwona Hartwich, należąca do Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych.


Mimo to minister Rafalska zaapelowała do rodziców dzieci niepełnosprawnych o zakończenie protestu, podkreślając aktualność zaproszenia do rozmów w ministerstwie lub w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog”.

– Ja mogę jeszcze raz prosić mamy protestujące ze swoimi niepełnosprawnymi dziećmi, często już dorosłymi, o zakończenie tego protestu i pokazanie, że wykazujemy maksimum dobrej woli, że negocjacje w świetle kamer, na korytarzach sejmowych, to nie powinna być droga do budowania spójnej polityki wobec osób niepełnosprawnych – stwierdziła Rafalska. – Spotkał się premier rządu, był prezydent, moja rola jest zupełnie służebna, więc ile razy trzeba, ja tam mogę być, można na mnie krzyczeć, jeżeli z tego będzie jakiś efekt – dodała minister.

Źródło: