Jak zdobyć gwarancję otrzymania świadczenia?

 

Jak przypomina Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, od 1 października biegnie termin na składanie wniosków niezbędnych do otrzymania świadczeń wychowawczych w ramach rządowego programuRodzina 500+” nowy okres rozliczeniowy.

– Wrzesień był ostatnim miesiącem, w którym wypłacone zostało świadczenie wychowawcze na podstawie dotychczas złożonego wniosku. Aby otrzymać świadczenie na pełen okres, wniosek trzeba złożyć do końca października – przypomina Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska.

Zgodnie z informacjami z resortu, złożony do końca października wniosek o świadczenie wychowawcze to gwarancja wypłaty świadczeń od października 2018 roku. do września 2019 roku.

Składanie wniosków jest możliwe przez internet (na ministerialnym portalu Emp@tia bądź za pośrednictwem bankowości elektronicznej) oraz w tradycyjnie – w urzędzie gminy.

– Składając wniosek o świadczenie wychowawcze można również złożyć wniosek o świadczenie dobry start. Składanie wniosków o to drugie świadczenia trwa do końca listopada – informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

kup artykuly platne