Powstanie ciąg pieszo-rowerowy na odcinku ponad 1,8 km

   • W ramach projektu wybudowana zostanie dwukierunkowa droga rowerowa
  • Będzie ona biegła wzdłuż Alei Wojska Polskiego w Strzegomiu
  • Ciąg pieszo-rowerowy na odcinku ponad 1,8 km powstanie w latach 2017–2018 

Kolejny wniosek gminy Strzegom został pozytywnie oceniony przez Instytucję Pośredniczącą Aglomeracji Wałbrzyskiej i otrzymał dofinansowanie ze środków europejskich. W latach 2017–2018 powstanie ciąg pieszo-rowerowy na odcinku ponad 1,8 km wzdłuż Alei Wojska Polskiego w Strzegomiu. Kwota dofinansowania wynosi 1,2 mln złotych.

W ramach projektu wybudowana zostanie dwukierunkowa droga rowerowa, chodnik, pojawi się energooszczędne oświetlenie (14 lamp), zatoka autobusowa i wiata przystankowa.

Dzięki realizacji projektu jeszcze w 2017 roku powstanie bezpieczny oświetlony ciąg pieszo-rowerowy od torów kolejowych w kierunku nowo powstałego centrum handlowego na obrzeżach miasta, natomiast do końca lipca 2018 roku – gotowa będzie całość inwestycji.

W połączeniu z powstałą w ramach polsko-czeskiego projektu „Szlak Kamienia” Aleją Rzeźb trwale odmieni się wizerunek Alei Wojska Polskiego, czyniąc z niej zarówno jedyną tego rodzaju atrakcję turystyczną na Dolnym Śląsku, jak i przyjazną oraz bezpieczną przestrzeń codziennie użytkowaną przez mieszkańców miasta.

– Liczymy również na rezygnację przez część mieszkańców z poruszania się samochodami na rzecz komunikacji rowerowej, ponieważ ścieżka będzie przebiegać blisko dużego osiedla, terenów sportowo-rekreacyjnych, dworca autobusowego i kolejowego – podkreśla burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd