Sytuacje ocenia szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch

   • Niebezpieczeństwo zamachów terrorystycznych skomentował szef BBN Paweł Soloch
  • Jego zdaniem prawdopodobieństwo ataku w Polsce jest niższe niż w innych krajach
  • Nie oznacza to jednak, że takie ryzyko nie występuje 

– Prawdopodobieństwo zamachu terrorystycznego w Polsce jest niższe niż w innych krajach, jak Francja czy Wielka Brytania, co nie oznacza, że ryzyka nie ma – ocenił szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.

Soloch, pytany w TVP info o poniedziałkowe zamachy bombowe w Petersburgu, powiedział, że na razie mamy do czynienia ze spekulacjami i poprosił o to, by poczekać na więcej informacji.

– Ten zamach pokazuje, że Rosja również jest narażona na zamachy terrorystyczne, niezależnie od tego, jakie byłoby źródło tych zamachów – ocenił Soloch.

W wybuchu w metrze w Petersburgu zginęło w poniedziałek co najmniej 10 osób, a ok. 50 zostało rannych. Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej wszczął śledztwo dotyczące aktu terrorystycznego. Według mediów, kamery w metrze sfilmowały mężczyznę, który mógł być sprawcą wybuchu.

Soloch poinformował, że w związku z sytuacją w Petersburgu BBN analizuje informacje, monitoruje zewnętrzne media, a także „zbiera informacje od instytucji, które są odpowiedzialne za zbieranie takich informacji”.

Źródło: Kurier PAP – www.kurier.pap.pl