6 osób z zarzutami propagowania nazizmu

 

Jak wynika z nieoficjalnych informacji przekazanej przez PAP, w Sądzie Rejonowym w Wodzisławiu Śląskim złożone zostały pierwsze akty oskarżenia w sprawie „urodzin” Hitlera. Powołując się na źródła zbliżone do Prokuratura Okręgowa w Gliwicach poinformowano, że zarzuty postawiono 6 organizatorom i uczestnikom zorganizowanego w 2017 roku wydarzenia na cześć Adolfa Hitlera. Wszyscy oskarżeni należą do stowarzyszenia „Duma i Nowoczesność”.

– Główny organizator uroczystości na cześć Adolfa Hitlera został dodatkowo oskarżony o przygotowanie i rozpowszechnianie plakatu z zaproszeniem na spotkanie, wznoszenie nazistowskich gestów i posiadanie broni palnej bez zezwolenia – donosi PAP.

Postawione innym oskarżonym zarzuty dotyczą propagowania nazizmu. W ich mieszkaniach znaleziono flagi, odznaki, naszywki i publikacje o symbolice nazistowskiej. Jeden z uczestników – Adam B. – usłyszał zarzuty już wcześniej i dobrowolnie poddał się karze po tym, jak oskarżono go również o nielegalne posiadanie broni.

Śledztwo, w którym od stycznia 2018 roku przesłuchano niemal 60 świadków i gromadzono opinie kilkunastu biegłych, wszczęto na polecenie Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro po emisji reportażu TVN przedstawiającego obchody „urodzin” Hitlera w lesie w Wodzisławiu Śląskim.

kup artykuly platne