Odbyły się pierwsze spotkania grup sąsiedzkich

   • Studenci UWM przedstawili propozycje aranżacji przestrzeni „Podwórka z Natury”
  • Propozycje przyszłych architektów spotkały się z gorącym przyjęciem mieszkańców
  • Wśród pomysłów znalazły się m.in. ścianki wspinaczkowe, hamaki i trampoliny 

Odbyły się pierwsze spotkania grup sąsiedzkich biorących udział w programie „Podwórka z Natury”. Studenci UWM przedstawili propozycje aranżacji przestrzeni.

Pomimo niesprzyjającej w ostatnich dniach pogody sąsiedzi spotkali się na swoich podwórkach, aby zapoznać się z koncepcjami zagospodarowania przygotowanymi przez studentów Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego.

– Propozycje przyszłych architektów krajobrazu spotkały się z gorącym przyjęciem mieszkańców – mówi Paulina Żukowska z Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich. – Wnosili uwagi i dyskutowali o możliwościach realizacji koncepcji.

 

Wśród pomysłów na ożywienie podwórek znalazły się m.in. ścianki wspinaczkowe, hamaki, trampoliny, murale, szachy naziemne, a przede wszystkim rozmaite gatunki roślin spełniających różnorodne funkcje: oprócz dekoracyjnej, także ochronną, organizującą przestrzeń i ułatwiającą praktycznie wykorzystane obszaru podwórek. Ostateczne koncepcje zagospodarowania podwórek gotowe będą w czerwcu. Spotkanie przysłużyło się również integracji społeczności sąsiedzkiej. Dyskusje odbywały się przy muzyce i smakołykach przygotowanych między innymi przez samych mieszkańców.

Program „Podwórka z Natury” jest realizowany w ramach wdrażania Miejskiego Programu Rewitalizacji Olsztyna 2020. Celem programu jest wzmocnienie integracji oraz pobudzenie aktywności mieszkańców oraz wykształcenie poczucia wpływu na najbliższe otoczenie, stanowiące miejsce zamieszkania. Rezultatem ma być również utworzenie atrakcyjnych przestrzeni pełnych zieleni, spełniających funkcje otwartego miejsca spotkań i integracji sąsiedzkiej.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd