Rozmawiali o innowacjach pożądanych w regionach

   • 19 czerwca we Wrocławiu rozpoczął się dwudniowy Kongres Regionów
  • Była to jedna z największych konferencji samorządowych w Polsce
  • Wśród zaproszonych panelistów znajdował się prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz 

W poniedziałek, 19 czerwca, w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu rozpoczęła się jedna z największych konferencji samorządowych w Polsce. W dwudniowym wydarzeniu wzięło udział ponad tysiąc osób, w tym przedstawiciele samorządu, biznesu, nauki, organizacji pozarządowych, a także reprezentanci sportu, kultury i mediów. Wśród prelegentów Kongresu Regionów był również prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

– Kongres Regionów to przede wszystkim spotkanie wszystkich tych, którym na sercu leży kondycja polskiego samorządu – mówi prezydent. – To znakomita platforma wymiany doświadczeń i szansa na integrację środowiska wobec wyzwań przed jakimi staje.

 

Włodarz Olsztyna wziął udział w panelu dyskusyjnym dotyczącym polityki przestrzennej w kontekście zmian społecznych, podczas którego podzielił się z uczestnikami olsztyńskimi doświadczeniami.

Tegoroczna edycja Kongresu była poświęcona innowacjom, które są potrzebne, by życie mieszkańców gmin, powiatów i województw stawało się lepsze. Do tej idei nawiązywało hasło wydarzenia „Samorząd 2.0 – Pożądane innowacje”. Podczas sesji plenarnych omawiano dobre praktyki, jak i wyzwania dotyczące samorządów. Zaproszenie na kongres przyjęło wiele światowych autorytetów, którzy podzielili się z uczestnikami swoimi doświadczeniami.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd