Jest podejrzany o płatną protekcję

   • Jak donosi portal GazetaWroclawska.pl, Józef Pinior został zatrzymany przez CBA
  • Wraz z senatorem aresztowano 8 innych osób
  • Z nieoficjalnych informacji wynika, że zatrzymanie ma związek z zarzutem płatnej protekcji 

Jak donosi portal GazetaWroclawska.pl, zwolennik KOD, były senator Platformy Obywatelskiej i europoseł z ramienia Socjaldemokracji Polskiej Józef Pinior został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Działania operacyjne przeprowadzono o godzinie 6 rano. Wraz z Piniorem aresztowano 8 innych osób, w tym jego asystenta oraz Mirosława T. – znanego przedsiębiorcę ze Świdnika. Informacja o zatrzymaniu została potwierdzona przez rzecznika służb.

– Już w grudniu ubiegłego roku były gotowe wszystkie dokumenty potrzebne do jego zatrzymania – komentował w rozmowie z portalem nam jeden z byłych funkcjonariuszy CBA.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że były senator jest podejrzany o płatną protekcję. Nie wiadomo jednak, jakiego typu są to zarzuty oraz w jakim okresie miałoby dochodzić do korupcji. Wszystkie zatrzymane osoby przebywają obecnie w oddziale Prokuratury Krajowej w Poznaniu. Tam zostaną przeprowadzone dalsze czynności dochodzeniowo-śledcze w sprawie.

– Jeden z głównych autorytetów wrocławskiego Komitetu Obrony Demokracji – związany z Platformą Obywatelską Józef P[...] – nie dotrzymał umowy z zeszłego roku i nie oddał jednej z mieszkanek Wrocławia 5 tys. euro. Sprawą zajął się sąd, który – jak czytamy – „postanowił nadać klauzulę wykonalności aktowi notarialnemu na rzecz wierzyciela przeciwko dłużnikowi Józefowi P[...], co do obowiązku zapłaty kwoty 5 tys. euro wraz z ustawowymi odsetkami” – donosił w lipcu portal wdolnymslasku.com.

Niewykluczone, że zatrzymania, do których doszło teraz, do konsekwencje ówczesnego śledztwa.