Produkty Black Diamond Equipment mogą być niebezpieczne?

Decathlon – znana w Polsce francuska sieć sklepów ze sprzętem sportowym i akcesoriami do wypoczynku - postanowiła wycofać z dystrybucji część oferowanych produktów. Prosi także nabywców o zwrot zakupionego towaru do placówek sieci. Chodzi o produkty z oferty marki Black Diamond.

– Nie doszło do żadnego wypadku związanego z artykułami, jednakże marka Black Diamond w trosce o klientów zdecydowała się na podwyższenie ich bezpieczeństwa– można przeczytać w oficjalnym komunikacie prasowym firmy.

Sieć wymienia nazwy towarów, które mogą być potencjalnie niebezpieczne lub szkodliwe. Są to Posiwire Quickpack, Positron Quickdraw Camalot and Iron Cuiser Via Ferrata i Subject To Inspection.

Rzecznik prasowy sieci apeluje do klientów o zwrot wymienionych towarów do sklepów, gdzie otrzymamy bezpłatną wymianę.

– Jeśli jesteś użytkownikiem któregoś z powyższych artykułów, prosimy o NATYCHMIASTOWE zaprzestanie użytkowania oraz kontrolę, czy jest on zdatny do użytku. Jeśli dojdą Państwo do wniosku, że nie, firma Black Diamond wymieni go bezpłatnie – czytamy.

Jak sprawdzić, czy urządzenie, które posiadamy jest bezpieczne? Wystarczy wejść na stronę producenta. (Strona producenta)