Premier zapowiada szybki zakup

Dziś premier Beata Szydło odwiedza Polskie Zakłady Lotnicze sp. z o.o. w Mielcu. W planie pobytu znajduje się spotkanie z załogą zakładów oraz wizyta w Centrum Badań i Prób Statków Powietrznych.

– Jutro będę w Świdniku i Mielcu i będziemy rozmawiać na temat możliwości, które otwierają się przed Polską – zapowiadała Szydło.

Premier odniosła się również do przyczyn zerwania negocjacji dotyczących zakupu śmigłowców Caracal dla polskiej armii z firmą Airbus.

– Obowiązkiem polskiego rządu jest obrona interesu państwa i obywateli. W naszym interesie jest wynegocjowanie takiej umowy, która będzie korzystna ze względów obronnych, musi być to kontrakt korzystny również ekonomicznie, który przyniesie nam korzyści gospodarcze – wskazywała.– Poprzedni rząd miał inną filozofię co do zakupu sprzętu wojskowego. My natomiast mówimy, że polski przemysł ma być kołem zamachowym polskiej gospodarki. My chcemy reindustrializować Polskę. Będziemy odbudowywać polską gospodarkę. Zakup sprzętu wojskowego to ważny element budowy polskiej gospodarki – dodała.

Zdaniem Szydło nie wyklucza to jednak możliwości, aby francuski Airbus przystąpił do ponownego przetargu.