Piotr Duda zapowiada manifestacje

   • Solidarność wyjdzie na ulice w odpowiedzi na grudniowe protesty
  • Piotr Duda zdradził cel planowanej manifestacji
  • Dokładny termin protestu do wiadomości publicznej trafi 10 stycznia 

Jak wynika z oświadczenia, które złożył wczoraj przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda, w odpowiedzi na grudniowe protesty opozycji i KOD zostaną zorganizowane manifestacje. Zaapelował również o wzięcie udziału w proteście w imię zasad demokracji.

– My nie będziemy wychodzić na ulicę w obronie rządu PiS, tylko w obronie zasad demokratycznych. Jesteśmy po spotkaniach z wieloma środowiskami patriotycznymi, które mówią głośno, że chcemy wyjść na ulicę i policzyć się, ale przede wszystkim być razem i pokazać, że w Polsce demokracja ma się bardzo dobrze. Komitet obrony swojej demokracji nie ma patentu na manifestowanie w naszym kraju – stwierdził Duda.

W krytycznych słowach odniósł się również do lidera opozycji i przewodniczącego partii Nowoczesna – Ryszarda Petru.

– Niech pan Petru i jego partia szkodników zajmie się polityką, ale polityką przez duże P, czyli byciem normalną, a nie śmieszną opozycją – ocenił w programie „Minęła dwudziesta” Duda.

Dokładny termin protestu ma zostać ustalony na nadzwyczajnym posiedzeniu Komisji Krajowej NSZZ Solidarność 9 stycznia w Gdańsku. Do wiadomości publicznej trafi 10 stycznia.