Warsztaty informacyjno-edukacyjne i konsultacje dla cudzoziemców

 


  • Sopockie Centrum Integracji i Wsparcia Cudzoziemców zaprasza na dzień otwarty


  • W programie warsztaty informacyjno-edukacyjne i konsultacje dot. spraw pobytowych


  • Punkt ma pomagać i być również miejscem wspierającym integrację i wymianę kulturową

 

Sopockie Centrum Integracji i Wsparcia Cudzoziemców (Sopot Kamienny Potok, ul. Młyńska 11) zaprasza 8 czerwca na dzień otwarty. W programie m.in. warsztaty informacyjno-edukacyjne dla cudzoziemców i konsultacje dotyczące spraw pobytowych oraz doradztwo zawodowe. Początek o godz. 16.30, wstęp jest bezpłatny.

Sopockie Centrum Integracji i Wsparcia Cudzoziemców (SCIiWC) powstało w ramach projektu realizowanego przez Fundację Społecznie Bezpieczni jako punkt, w którym cudzoziemcy mieszkający bądź przebywający w Sopocie mogą uzyskać podstawowe, codzienne informacje, jaki i specjalistyczne wsparcie. Punkt ma być również miejscem wspierającym integrację i wymianę kulturową, otwierającym społeczność lokalną na kontakt z przybyszami spoza Polski, a cudzoziemcom dającym możliwość poznania i zrozumienia polskiej kultury i lokalnej specyfiki. Oferta SCIiWC kierowana jest do wszystkich cudzoziemców związanych z Sopotem, bez względu na ich kraj pochodzenia czy status pobytowy.

Sopockie Centrum Integracji i Wsparcia Cudzoziemców oferuje bezpłatnie:


  • informacje pobytowe i prawne, m.in. związane z legalizacją pobytu;

  • wsparcie w bieżących trudnościach, takich jak załatwianie spraw urzędowych, kontakty z urzędami i instytucjami, pomoc w wypełnianiu wniosków etc.;

  • doradztwo zawodowe prowadzone w ramach indywidualnych konsultacji oraz warsztatów, pomoc w tworzeniu dokumentów aplikacyjnych, poznaniu realiów polskiego rynku pracy i obowiązujących przepisów prawa pracy;

  • wsparcie psychologiczne, indywidualne i grupowe;

  • indywidualne konsultacje prawne, możliwość uzyskania informacji, pomocy w redagowaniu pism;

  • kurs języka polskiego prowadzony na dwóch poziomach – dla początkujących i zaawansowany;

  • organizacja wydarzeń wspierających integrację cudzoziemców z lokalną społecznością, włączających w życie kulturalno-społeczne Sopotu, jak również przybliżających polską kulturę.

Ze wszystkich porad można skorzystać w językach: polskim, rosyjskim i angielskim. W razie potrzeby możliwa jest również pomoc w innych językach.

Sopockie Centrum Integracji i Wsparcia Cudzoziemców jest finansowane ze środków Gminy Miasta Sopotu.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd