To wynik konsultacji internetowych

   • Do końca tygodnia w centrum Sopotu będą sadzone drzewa
  • To element pilotażowego odtwarzania przyulicznych szpalerów drzew
  • O jego wdrożeniach zadecydowali mieszkańcy w konsultacjach internetowych 

Do końca tygodnia na 3 ulicach w centrum Sopotu: Władysława IV, Lipowej i 3 Maja służby miejskie będą sadzić drzewa. Sadzenie odbywać się będzie w ramach rewaloryzacji historycznych szpalerów przyulicznych. Po świętach, w kolejnym tygodniu, nasadzenia obejmą również ulicę Kościuszki.

Wiosną posadzonych będzie 80 drzew, będą to: lipy, miłorzęby i kasztanowce. Wsadzane będą już „dorosłe” okazy, o wysokości między 4 a 5,5 m, a obwodzie między 20 a 25 cm. Druga tura nasadzeń odbędzie się jesienią.

 

Przez ponad miesiąc mieszkańcy Sopotu mieli możliwość wypowiedzenia się w ankiecie internetowej dotyczącej prowadzenia zieleni na terenie miasta i odtworzenia historycznych, przyulicznych szpalerów zieleni w wybranym kwartale miasta. W tej kwestii odbyły się liczne spotkania i konsultacje.

W konsultacjach internetowych wzięło udział ponad 1100 osób, w tym prawie 300 mieszkańców kwartału ulic Sobieskiego, 3 Maja, Kościuszki oraz Chopina. To właśnie w tym rejonie miasta pilotażowo zostaną odtworzone przyuliczne szpalery drzew.

 

Zdecydowana większość uczestników ankiety 69% ocenia projekt odtworzenia szpalerów bardzo dobrze lub dobrze. Przeciwnych idei było zaledwie 2% mieszkańców.

Koszt nasadzeń, wraz z 3-lenią ich pielęgnacją powinien zamknąć się w kwocie ponad 91 tys. zł.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd