PKM zaprasza na Dzień Otwarty

   • 19 maja można poznać kulisy sosnowieckiej komunikacji autobusowej
  • Na odwiedzających będzie czekała niepowtarzalna okazja, by zobaczyć zajezdnię
  • Przygotowano również wiele atrakcji i konkursów 

Podróż zabytkowym Jelczem M11, zmiana „kapcia” w autobusie, jazda symulatorem gokartu i mnóstwo konkursów – to tylko niektóre atrakcje przygotowane na Dzień Otwarty Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu. Firma zaprasza do wspólnego spędzania wolnego czasu już 19 maja.

Autobusy będzie można zobaczyć w trakcie trwania dnia otwartego. Powodów do odwiedzenia bazy PKM Sosnowiec przy ulicy Lenartowicza w Zagórzu będzie więcej. Na odwiedzających będzie czekała niepowtarzalna okazja, by zobaczyć zajezdnię wraz z jej nowoczesnym zapleczem technicznym w towarzystwie wieloletnich pracowników firmy, którzy najlepiej znają jego zakamarki.

Przygotowano również wiele atrakcji: konkurs wiedzy o Przedsiębiorstwie, przejazd autobusem przez automatyczną myjnię autobusową, a także zmianę „kapcia” w autobusie.

– Nie zabraknie zabytkowych autobusów w oryginalnych malowaniach WPK, takich jak Jelcz 043 popularnie nazywany „Ogórkiem”, Jelcz M11 oraz Ikarus 280. Na co dzień odrestaurowane przez pracowników PKMu pojazdy można obejrzeć w Izbie Tradycji Komunikacji Miejskiej w Będzinie. W tym roku główną atrakcją będzie przejazd autobusem zabytkowym marki Jelcz M11 – wyjaśnia Marek Pikuła, prezes PKM w Sosnowcu.

Dzień otwarty organizowany jest m.in. z okazji promocji projektu dofinansowanego z UE na zakup 81 sztuk nowoczesnych niskoemisyjnych autobusów w ramach Regionalnego Programy Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014–2020. Oś priorytetowa IV: Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna, Poddziałanie 4.5.1 Niskoemisyjny transport miejski oraz efektywne oświetlenie. Wstęp wolny. Start o godz. 10.00, koniec – o godz. 15.00.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd