Odczuwa go 63% z nas

 

Choć wydaje się, że sezon urlopowy pozwala odpocząć i naładować baterie na miesiące pracy, Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez portal KAYAK.pl, powrót do codzienności może być powodem do przygnębienia. Co więcej, Polacy częściej od innych narodowości odczuwają holiday blues, przyznając się do spadku motywacji i pogorszenia humoru spowodowanego końcem urlopu.

Gorszy humor po powrocie z urlopu doświadcza 48% respondentów z 26 różnych krajów. Holiday blues dopada najrzadziej Holendrów, Duńczyków i Niemców. Na nieprzyjemne odczucia, które wywołuje powrót do codzienności skarżą się natomiast najczęściej Polacy (63%), Brytyjczycy i mieszkańcy Kolumbii (56%). Nieco mniejszy odsetek osób przyznających się do spadku motywacji odnotowano wśród Francuzów, Brazylijczyków, Hiszpanów, Włochów i Australijczyków (53%).

– Zapewne każdy poczuł smutek, wracając z urlopu, szczególnie tego dłuższego. Jest kilka sposobów, aby poradzić sobie z powakacyjnym przygnębieniem. Najłatwiejszy? Rozpocząć planowanie kolejnego wyjazdu! Większość ankietowanych osób – niezależnie od narodowości – przyznaje, że ich zdaniem to najlepszy sposób na poprawienie sobie humoru – komentuje rzeczniczka prasowa portalu KAYAK.pl Aleksandra Pietraszek.

Wśród Polaków planowaniem kolejnego urlopu w czasie holiday blues zajmuje się 31% ankietowanych. Nieco mniej osób (21%) bierze zwolnienie lekarskie. Inne popularne sposoby na pocieszenie to: dłuższy sen (19%), zdrowsza dieta (18%), aktywność fizyczna (16%) oraz zakupy nowych ubrań lub biżuterii (14%).

Źródło: Informacja z serwisu infoWire.pl

kup artykuly platne