Wybory samorządowe i uchodźcy

 

Walka o fotel prezydenta Warszawy wkracza w decydującą fazę. W środę podczas konferencji zorganizowanej w Jaki Cafe sztab wyborczy kandydata Zjednoczonej Prawicy zapytał Rafała Trzaskowskiego (Koalicja Obywatelska) o plany dotyczące imigrantów.

– Chcemy zapytać dzisiaj: ilu Rafał Trzaskowski, jeżeli zostanie wybrany na prezydenta Warszawy, ściągnie, przyjmie do Polski imigrantów? Czy warszawiacy będą bezpieczni? Jak będzie realizował zapowiedź Grzegorza Schetyny – pytał szef sztabu wyborczego Oliwer Kubicki.

Pytanie sztabowców Patryka Jakiego to efekt nowego spotu wyborczego PiS, w której politycy i samorządowcy PO są w kampanii wyborczej wzywani do komentarza swoich wcześniejszych deklaracji przyjmowania uchodźców.

– Kraje zachodniej Europy, które przyjęły imigrantów borykają się z problemami napaści na różnym tle. Obawiamy się, że jeżeli Trzaskowski zostanie prezydentem – mam nadzieję, że się tak nie stanie – to jeżeli nie wycofa się z tego stanowiska, które wcześniej reprezentował, no to do Warszawy, niestety, ale mogą pojechać grupy osób, które będą się podobnie zachowywały – wyjaśnia rzecznik sztabu Patryka Jakiego Jacek Ozdoba.

W odpowiedzi na zarzuty biuro prasowe Rafała Trzaskowskiego odsyła do programu kandydata na fotel prezydenta Warszawy.

– Warszawa zawsze była miastem otwartym, różnorodnym i tolerancyjnym i – jako stolica gospodarcza i kulturalna – przyciąga cudzoziemców, jest największym rynkiem pracy dla obcokrajowców. Wspólnie budujemy dobrobyt stolicy. Najważniejszym naszym celem jest przełamywanie stereotypów związanych z rozbudzaniem strachu wobec obcych – głosi program wyborczy kontrkandydata Patryka Jakiego.

kup artykuly platne