Setki informacji, zaprezentowanych w przejrzystej graficznie formie

   • Urząd Miasta Legnicy przygotował specjalne wydawnictwo
  • Mieszkańcy mogą dowiedzieć się, jakie kwoty były wydawane z budżetu w 2016 roku
  • Wcześniej otwarte dane były publikowane w miesięczniku „Legnica.eu” 

Urząd Miasta Legnicy przygotował wydawnictwo, z którego mieszkańcy mogą dowiedzieć się, jakie kwoty i na jakie cele były wydawane z budżetu w 2016 roku. Wcześniej otwarte dane były publikowane w miesięczniku „Legnica.eu” i dotyczyły 2015 roku.

Setki informacji, zaprezentowanych w przejrzystej graficznie formie, będą dla mieszkańców źródłem wiedzy o tym, ile kosztuje funkcjonowanie miasta.

– Otwarte dane to system udostępniania danych i dobra praktyka uwiarygodniania transparentności sektora publicznego. Ich potencjał może być w pozytywny sposób wykorzystany przez zainteresowane osoby do tworzenia różnego rodzaju analiz, aplikacji, podstaw własnego biznesu – mówi Tomasz Kaczmarek, kierownik referatu teleinformatyki i nowoczesnych technologii.

 

Dodaje, że Legnica dzięki temu należy do grona nowoczesnych miast wdrażających idee Open Data.

– To opracowanie jest przystępnym źródłem wiedzy o wydawaniu publicznych pieniędzy. Przykłady wybraliśmy z bardzo wielu dziedzin życia miasta – wyjaśnia Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy. – Można się dowiedzieć np. jaki jest miesięczny koszt utrzymania dzieci w żłobkach, przedszkolach i szkołach. Chcemy też, by łatwo dostępne dane o kosztach utrzymania miasta, były źródłem wiedzy dla tych legniczan, którzy prowadzą działalność gospodarczą i być może chcą świadczyć usługi w wybranych sferach.

Opracowanie będzie kolportowane na spotkaniach z mieszkańcami i podczas różnych wydarzeń. Jest dostępne również na stronie internetowej.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd