Kolejna fala masowych L4

 

Jak wynika z ustaleń RMF FM, strażacy zaczynają masowo przechodzić na zwolnienia lekarskie. Choć liczba zgłoszonych L4 nie jest jeszcze alarmująca, nieoficjalnie mówi się o tym , że po policji ma być to kolejna ze służb mundurowych, która masowo zgłasza niezdolność do pracy. Funkcjonariusze policji w ten sposób domagają się mi podwyżek oraz dodatków za służbę w dni ustawowo wolne od pracy.

Choć wciąż nie policzono jeszcze, ilu funkcjonariuszy przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim, komendant główny straży pożarnej wydał swym podwładnym polecenie o składaniu raportów o liczbie strażaków z L4 w poszczególnych jednostkach ratowniczo-gaśniczych. Ma on trafiać na jego biurko codziennie do godziny 10 rano.

Z nieoficjalnych informacji RMF FM wynika, że w ostatnim tygodniu strażacy najczęściej przechodzą na zwolnienia lekarskie w Małopolsce. Wiele przypadków odnotowano również w województwach: warmińsko-mazurskim, zachodniopomorskim, lubuskim i dolnośląskim. Skala zgłaszanych L4 jest jednak zdecydowanie mniejsza niż w przypadku funkcjonariuszy policji.

kup artykuly platne