Trwa obława na uzbrojonego sprawcę

   • Wczoraj wieczorem na warszawskim Żoliborzu doszło do strzelaniny
  • Mężczyzna otworzył ogień do patrolu policji, który chciał go wylegitymować
  • Sprawca zbiegł, obecnie jest poszukiwany 

Wczoraj wieczorem na warszawskim Żoliborzu doszło do strzelaniny. Na ul. Popiełuszki mężczyzna otworzył ogień do funkcjonariuszy patrolu policji, którzy chcieli go wylegitymować.

– W czwartek po godz. 18.00 funkcjonariusze mieli wykonywać czynności w jednym z lokali na Żoliborzu. Kiedy byli na klatce schodowej, spotkali mężczyznę. Mieli go wylegitymować, ale mężczyzna zaczął uciekać. Policjant pobiegł za nim na dół – relacjonuje Rafał Retmaniak, członek zespołu prasowego Komendy Policji w Warszawie.

Funkcjonariusze ruszyli w pościg. Mężczyzna zaczął jednak do niego strzelać.

– Policjant oddał kilka strzałów w kierunku mężczyzny, ale ten oddalił się i uciekł. Obecnie trwają jego poszukiwania – podsumowuje Retmaniak.

Mimo wymiany ognia miedzy zbiegiem a policjantem, w czasie akcji nikt nie ucierpiał. Zbite zostały jedynie okna w jednym z pobliskim mieszkań oraz szyby samochodu, który był zaparkowany w pobliżu budynku.

Dla dobra śledztwa Policja nie chce zdradzać, dlaczego mieli pojawić się w mieszkaniu należącym do mężczyzny. Obecnie jest on poszukiwany. Funkcjonariusze ostrzegają, że jest uzbrojony i może być niebezpieczny.