Nowy kierunek na UJ i WUM

 

W Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego (UJ) w Krakowie oraz w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym (WUM) w marcu zostanie uruchomiony nowy kierunek studiów podyplomowych – Antybiotyki i zarządzanie lekiem przeciwdrobnoustrojowym. Jak wyjaśniają uczelnie, to oferta dla lekarzy wszystkich specjalności, farmakologów klinicznych, farmaceutów szpitalnych i mikrobiologów.

– To jedyne takie studia w Polsce, kształcące specjalistów w zakresie nadzoru nad efektywnym stosowaniem leków drobnoustrojowych oraz lekoopornością, stosowania leków przeciwdrobnoustrojowych w profilaktyce oraz w leczeniu zakażeń o różnej etiologii bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych oraz zarażeń – informuje UJ na swojej stronie internetowej.

Nowy kierunek studiów ma zostać otwarty już 30 marca w Krakowie i Warszawie. Rekrutacja trwać będzie do 10 marca. Limit przyjęć wynosi 45 osób, jednak już teraz zainteresowanych jest 30 studentów przyszłych.

– Zwykle rekrutacja na studia trwa kilka miesięcy. Rekrutację na Antybiotyki i zarządzanie lekiem przeciwdrobnoustrojowym rozpoczęliśmy ponad miesiąc temu, więc kandydaci mieli bardzo mało czasu na złożenie dokumentów. Nowe studia są bardzo atrakcyjne i przyszłościowe – oceniła Ewa Kozłowska z Medycznego Centrum Kształcenia Podyplomowego UJ.


kup artykuly platne