Wielkanoc na walizkach?

 

Jak wynika z ankiety portalu Noclegi.pl, Polacy coraz częściej decydują się na świąteczne wyjazdy. Do podróży w czasie Wielkanocy zachęcają przede wszystkim ceny – o wiele niższe niż podczas wypadającej tydzień później majówki. Jak wylicza portal Noclegi.pl, Wielkanoc w Zakopanem to wydatek średnio w wysokości 47,70 zł za noc za osobę. Drugie najpopularniejsze miejsce podróży w kraju – Kraków – w czasie świąt można odwiedzić za średnio 45,30 zł za pojedynczy nocleg.

– Średnia cena obejmuje również wielkanocne atrakcje, takie jak np. wspólne święcenie pokarmów, śniadanie wielkanocne, malowanie pisanek, warsztaty ceramiczne czy nawet ognisko z muzyką na żywo. Wyraźnie wzrosła w tym roku popularność miejsc nad morzem. Stanowią one już 26% wszystkich wyjazdów w tym okresie. I nadal można tam znaleźć miejsce w pensjonatach o wysokim standardzie, płacąc średnio po 59 złotych za osobę – mówi Grzegorz Kołodziej, szef marketingu w Noclegi.pl.

Wśród wyjazdów zagranicznych najpopularniejszym kierunkiem jest Turcja. Jak wynika z analizy Travelplanet.pl zstąpiła ona lidera wyjazdów wielkanocnych w zeszłym roku – Egipt. Rezerwacja wyjazdu w czasie majówki to koszt prawie 2400 zł na osobę. W trakcie świąt wielkanocnych – niecałe 2000 zł za osobę. Różnice na poziomie 300–400 zł występują również w Grecji i Egipcie. Aż 700 zł różnicy zapewnia Cypr, zaś niecałe 200 zł oszczędności – Malta i Włochy.

– Nawyk podróżowania w święta utrwala się w naszym społeczeństwie, widać systematyczny wzrost wyjazdów z biurami podróży na Boże Narodzenie i Wielkanoc. Tegoroczny wzrost rezerwacji jest nieco zaskakujący, bo odległość od świąt do majówki jest niewielka. Dla wielu turystów wabikiem mogą być atrakcyjne ceny w porównaniu z majowym weekendem – ocenia dyrektor marketingu i e-commerce'u portalu z ofertami biur podróży Travelplanet.pl Radosław Damasiewicz.

kup artykuly platne