W weekend w 131 wypadkach drogowych zginęło 12 osób

   • Ponad 20 osób nie wróciło do domów po świątecznych wyjazdach
  • W 131 wypadkach drogowych zginęło 12 osób, a 171 było rannych
  • Ostateczny bilans świątecznych wyjazdów będzie znany we wtorek 

Ponad 20 osób nie wróciło do domów po świątecznych wyjazdach do rodziny i znajomych, kilkaset wróci jak pozwolą lekarze. Ostateczny bilans świątecznych wyjazdów będzie znany we wtorek.

– W sobotę i niedzielę w 131 wypadkach drogowych zginęło 12 osób, a 171 było rannych. Policja zatrzymała 499 nietrzeźwych kierowców – wynika z danych Komendy Głównej Policji.

Największego ruchu na drogach policjanci spodziewali się w poniedziałek. Przewidywania sprawdziły się. Dodatkowo warunki jazdy były trudne – na przemian padał deszcz lub świeciło słońce, było zimno, a część kierowców już zmieniła opony z zimowych na letnie.

– To były elementy, które wskazywały, że były trudne warunki do jazdy samochodem, wymagające skupienia – podkreślali policjanci.

Skupienia zabrakło m.in. na autostradzie A2 Poznań – Świecko, między węzłami Buk i Nowy Tomyśl. Na tej trasie w poniedziałek po południu w obu kierunkach zderzyły się w sumie 23 auta. W karambolu jedna osoba zginęła, a 9 zostało rannych.

Także na drodze S3 w okolicach miejscowości Gardno (województwo zachodniopomorskie) doszło do karambolu. Zderzyły się cztery samochody. Pięć osób, w tym dziecko, zostało rannych. Przyczyną były nagłe opady gradu.

W 2016 r. podczas czterech dni w okresie Świąt Wielkanocnych w 240 wypadkach drogowych zginęło 28 osób, a 315 zostało rannych. Policjanci zatrzymali ponad 1000 pijanych kierowców.

Źródło: Kurier PAP – www.kurier.pap.pl