Księgowi to osoby bliskie wszystkim, którzy płacą podatki

   • 9 czerwca święto obchodzili księgowi zrzeszeni w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce
  • W Suwalskim Ośrodku Kultury odbyło się wydarzenie upamiętniające tę ważną datę
  • W uroczystości wziął udział m.in. prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz 

9 czerwca swoje święto obchodzili księgowi zrzeszeni w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce, które działa już od 110 lat. Z tej okazji w Suwalskim Ośrodku Kultury odbyło się symboliczne wydarzenie upamiętniające tę ważną datę. W uroczystości wziął udział m.in. prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

– Każdy z Państwa dla swojej firmy czy zakładu pracy jest głównym filarem. To dzięki Państwu finanse każdej instytucji są prowadzone we właściwy sposób. Bez Państwa zaangażowania i pracy nie mogłoby istnieć żadne przedsiębiorstwo – powiedział Renkiewicz, składając życzenia wszystkim suwalskim księgowym zrzeszonym w Oddziale Okręgowego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

 

Dzień Księgowego nawiązuje do 9 czerwca 1907 roku, kiedy to powołano do życia Związek Buchalterów w Warszawie, który obejmował swym zasięgiem całe Królestwo Polskie. Współczesnym „spadkobiercą” Związku jest Stowarzyszenie Księgowych w Polsce.

Prezes Stowarzyszenie opowiadała na spotkaniu o roli i znaczeniu księgowych w Polsce. Jak mówiła, księgowi to osoby bliskie wszystkim, którzy płacą podatki.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd