Optymistyczne oceny analityków rynku

 

Jak oceniają analitycy portalu e-petrol.pl, w tym tygodniu na stacjach benzynowych możliwa jest nieznaczna obniżka cen paliw. To wynik spadku cen ropy i obniżki cen paliw hurtowych w polskich rafineriach, która może tymczasowo zatrzymać tendencję wzrostową cen lub nawet spowodować ich korektę.

Z ustaleń wynika, że jeśli obniżki cen paliw nastąpią, będzie to miało miejsce w najbliższych dniach. Nie ma jednak co liczyć na duży spadek cen.

– W ostatnich tygodniach właściciele stacji benzynowych, broniąc się przed ponoszeniem cen paliw, obniżyli bowiem swój zarobek do najniższych w tym roku poziomów – wskazuje portal.

Jak zaznacza BM Reflex, spadek cen ropy i umocnienie złotego spowodowały obniżki cen paliw hurtowych o około 13 groszy na litrze. To kolejny argument za tym, by spodziewać się obniżki cen paliw o 3–5 groszy na litrze na stacjach benzynowych.

Z ustaleń portalu e-petrol.pl wynika, że szacunkowe ceny na stacjach benzynowych będą wynosić: 5,37–5,50 zł za litr benzyny 95, 4,99–5,10 zł za litr oleju napędowego, 2,10–2,17 zł za litr autogazu.

Źródło: