Dziś kontynuacja rozmów

   • Przedstawiciele Katowickiego Holdingu Węglowego i Polskiej Grupy Górniczej opracowali priorytety
  • Rozwiązali m.in. wątpliwości dotyczące przenoszenia kopalń do Spółki Restrukturyzacji
  • Na dzisiejszy dzień planowane są rozmowy z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Energii 

Wczoraj związkowcy z Katowickiego Holdingu Węglowego i Polskiej Grupy Górniczej opracowali wspólne priorytety oraz strategię negocjacji mających na celu ustalenie warunków łączenia obydwu spółek. Rozmowy nie były łatwe, ponieważ zdaniem związkowców zgodnie z przedstawionym projektem porozumienia włączenia Katowickiego Holdingu Węglowego do Polskiej Grupy Górniczej, pensje górników z KHW będą niższe. Co więcej, mają również wątpliwości dotyczące przenoszenia kopalń do Spółki Restrukturyzacji. Z tego względu odrzucili oni treść propozycji porozumienia dotyczącego włączenia KHW, przedstawiony przez jego przedstawicieli 9 lutego.

– Nie przyjmuję tego, że w porozumieniu będą zapisy o przenoszeniu kopalń do Spółki Restrukturyzacji Kopalń, ja się pod czymś takim nie podpiszę. Złożyliśmy jako strona społeczna projekt porozumienia i nie ma w nim nic o przenoszeniu kopalń do SRK – deklaruje wiceprzewodniczący Zakładowej Organizacji Koordynacyjnej NSZZ Solidarność KHW Piotr Bienek w rozmowie z portalem wnp.pl.

– Przede wszystkim wymieniliśmy się informacjami, dotyczącymi zarówno toczących się w naszych spółkach rozmów, jak i propozycji przedstawionych w związku z planowanym połączeniem. Teraz czekamy na kolejne rozmowy z ministrami – podsumował rozmowy Bogusław Hutek, szef Solidarności w PGG.

Na dzisiejszy dzień planowane są rozmowy z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Energii. Zbycie aktywów Katowickiego Holdingu Węglowego na rzecz Polskiej Grupy Górniczej zaplanowano na 1 kwietnia.