Wprowadził policję w błąd

 

Jak wynika z informacji przekazanej przez Prokuraturę Krajową, szef ochrony zabezpieczającej finał WOŚP w Gdańsku w ubiegłą niedzielę, na którym doszło do ataku na prezydenta Adamowicza, został zatrzymany. Zgodnie z doniesieniami, miał on wprowadzić policję w błąd poprzez twierdzenie, że Stefan W. – morderca Pawła Adamowicza – wszedł na scenę dzięki plakietce „media”.
– Przedstawimy mu zarzuty, przesłuchamy w charakterze podejrzanego – powiedziała rzeczniczka Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik.

Zatrzymanie to efekt śledztwa, który prowadzi prokuratura niezależnie do postepowania w związku z zabójstwem Pawła Adamowicza. Ma ono na celu sprawdzenie, czy nie było nieprawidłowości w organizacji i zabezpieczeniu finału WOŚP w Gdańsku. Dodatkowo niezależną kontrolę w Agencji Ochrony „Tajfun” zabezpieczającej wydarzenie zdecydował się wszcząć szef MSWiA Joachim Brudziński.

– Zabezpieczona została cała dokumentacja związana z zarejestrowaniem firmy i jej prowadzeniem. Teraz wszystkie te dokumenty podlegają weryfikacji kontrolerów – podkreślił pełnomocnik firmy „Tajfun” Łukasz Isenko.

kup artykuly platne