Pierwszy przypadek medyczny w Polsce

 

W poniedziałek przed południem w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie urodziły się sześcioraczki. Cztery dziewczynki i dwóch chłopców przyszło na świat w 29. tygodniu ciąży. Poród został przeprowadzony przez lekarzy ze Szpitala Uniwersyteckiego przez cesarskie cięcie.

Jak poinformowały władze szpitala, zarówno matka, jak i sześcioro jej dzieci czują się dobrze. Sześcioraczki przebywają w inkubatorach, a każde z dzieci waży około 1 kg – najmniejsze: 890 g, a największe – 1300 g. Imiona dzieci są jeszcze nieznane.

– Najprawdopobniej to pierwsze sześcioraczki w Polsce – skomentowała Maria Włodkowska, rzecznik szpitala.

– Noworodki czeka kilkunastotygodniowy pobyt w szpitalu. Mamy nie można zostawić samej. Trzeba jej pomóc. Jest bardzo zaangażowana, uśmiechnięta, szczęśliwa. Mogła dotknąć jednego malca, który urodził się jako szósty i musiał chwilę poczekać na inkubator – skomentował prof. Ryszard Lauterbach.

W związku z niecodziennymi urodzinami gratulacje złożył rodzicom za pośrednictwem Twittera prezydent Andrzej Duda./center>

Więcej informacji na temat niezwykłego przypadku medycznego zostaną podane przez lekarzy na konferencji prasowej we wtorek. Jak wynika ze statystyk, sześciokrotna ciąża rozwiązywana jest bardzo rzadko – to około 1 na 4,7 miliarda porodów na świecie. Jak podkreślają lekarze, sukcesem jest nie tylko udane rozwiązanie, ale także skuteczne prowadzenie ciąży.

kup artykuly platne