Zostanie odsłonięta na budynku sopockiego ZAiKS-u

   • Profesor Władysław Bartoszewski to Honorowy Obywatel Sopotu
  • Przed drugą rocznicą jego śmierci w Sopocie zostanie odsłonięta poświęcona mu tablica
  • Projekt tablicy autorstwa rzeźbiarza Adama Arabskiego zleciło miasto 

Profesor Władysław Bartoszewski, Honorowy Obywatel Sopotu, jest jednym z ostatnich niekwestionowanych autorytetów w Polsce i zagranicą. Szczególny podziw i szacunek budzi jego bohaterska działalność w czasie wojny i zaraz po niej, co przypłacił pobytem w obozie w Oświęcimiu oraz komunistycznym więzieniu.

 

23 kwietnia, dzień przed drugą rocznicą śmierci Władysława Bartoszewskiego, na budynku sopockiego ZAiKS-u, gdzie profesor co roku spędzał wiosenne wakacje, odsłonięta zostanie poświęcona mu tablica. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 12.00 na ul. Powstańców Warszawy 29, od strony ulicy Mokwy.

– Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w tej uroczystości – mówi prezydent Sopotu Jacek Karnowski – Wierzę, że tak jak godnie i w zgodzie uczciliśmy pamięć Ofiar katastrofy smoleńskiej: Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej, Arama Rybickiego, Macieja Płażyńskiego i Leszka Solskiego, tak teraz uczcimy pamięć Profesora Bartoszewskiego – dodaje.

Projekt tablicy autorstwa rzeźbiarza Adama Arabskiego zleciło miasto. Wykonanie tablicy zostało sfinansowane ze zbiórki publicznej.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd