Kontrowersyjny wpis członka PiS

 

Internetową burzę wywołał kontrowersyjny komentarz radnego Rady Powiatu Kościerskiego i członka PiS Dariusza Janty. Miał on publicznie zapewniać o tym, że wzniósł ze szczęścia toast za atak na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

infoplanet wydarzenia polska toast za smierc adamowicza post

Wpis został usunięty, ale sprawa została zgłoszona do Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Jak komentują oburzeni przedstawiciele instytucji, „wszystko odbywało się PUBLICZNIE na profilu facebookowym radnego Janty – tym samym, na którym publikuje swoje zdjęcia z kampanii wyborczej czy selfie z prezydentem Dudą”.

– Takie zachowanie jest oburzające i niegodne. Dariusz Janta nie jest już członkiem PiS. Taką decyzję podjął zarząd okręgu. To bardzo przykre zdarzenie. Rozmawiałem z panem Jantą, jednak nie chcę tego komentować – ocenia przewodniczący okręgu pomorskiego PiS Janusz Śniadek.

Sam zainteresowany nie widzi nic złego w swoim zachowaniu.

– Nie rozumiem tego wzburzenia. W moim wpisie nie było żadnych złych intencji. Jestem Kaszubem z dziada pradziada, w naszej tradycji pije się za zdrowie osoby. Pomodliłem się w intencji o zdrowie Pawła Adamowicza i symbolicznie „zmoczyłem usta”, aby wrócił do zdrowia. Dopiero następnego dnia dowiedziałem się, że prezydent Gdańska zmarł. Przeciwnicy polityczni próbują teraz wykorzystać sytuację. W moje usta wkładane są zwroty, których nie użyłem, a wszystko to w złych intencjach – wyjaśnia Dariusz Janta.

kup artykuly platne