Kancelaria szuka odpowiedniego terminu spotkania prezydentów

 

Jak wynika z zapewnień szefa gabinetu prezydenta Krzysztofa Szczerskiego, Donald Trump jest zainteresowany spotkaniem z Andrzejem Dudą.

– Będziemy szukać do tego odpowiedniego terminu – jest zapewnienie o tym, że taka potrzeba i zainteresowanie tym spotkaniem ze strony amerykańskiej jest. Czekamy, szukamy terminu takiego, żeby on był też dobrym terminem do jakiegoś konkretnego podsumowania czy konkretnych decyzji, które mogłyby zapaść – stwierdził Szczerski.

Zwrócił również uwagę na dwie fundamentalne decyzje, które zapadły podczas wizyty prezydenta USA w Warszawie w ubiegłym roku.

– Pierwszą z nich była kwestia współpracy energetycznej Polski i USA w kwestii gazu skroplonego LNG i mamy ją zrealizowaną, bo udało się podpisać ten pierwszy kontrakt. Testowa dostawa już była, jest otwarta droga do dostaw amerykańskich LNG do Polski. Druga to były właśnie Patrioty – był wyznaczony harmonogram, on jest zrealizowany, więc też chodzi o to, żeby spotkania prezydentów takie właśnie miały charakter decyzyjny, żeby podejmować decyzje, które potem możemy wprowadzić w życie i egzekwować – wskazał prezydencki minister.

Źródło: