„Radzę Kaczyńskiemu, żeby ją poparł”

 

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w wywiadzie dla Radia Zet komentował podpisaną przez siebie Kartę LGBT i wywołującą kontrowersje edukację seksualną dzieci, wynikającą z jej zapisów. Jak przekonywał, nie żałuje przyjęcia dokumentu i nie zamierza się z niego wycofać. Stwierdził również, że dzieci w Polsce często nie potrafią obronić się przed pedofilią, ponieważ nie mają zapewnionej odpowiedniej edukacji seksualnej.

– To bym właśnie doradził Jarosławowi Kaczyńskiemu, żeby poparł edukację seksualną, która pozwoli naszym dzieciom bronić się przed pedofilią, dlatego że nasze dzieci nie są po prostu w tej sprawie często edukowane – mówił prezydent Warszawy.

Jak zapewniał, nie będzie ona przymusem narzuconym rodzicom. Jeśli ktoś nie będzie życzył sobie edukacji seksualnej swojego dziecka, „po prostu nie będzie posyłał na nią dzieci”. Uważa to jednak za nieodpowiedzialne, gdyż naraża dzieci na pozbawienie informacji, że „np. dzielenie się treściami intymnymi w Internecie jest bardzo groźne” czy „szczucie w internecie może doprowadzić do tego, że ich koleżanka albo kolega popełni samobójstwo”.

Rafał Trzaskowski wielokrotnie podkreślał również, że Karta LGBT nie miała podzielić społeczeństwa.

– To nie jest żadna wojna kulturowa, tylko to jest stanie przy wszystkich mniejszościach, które są spychane na margines przez PiS. Ja mam dosyć czekania na to, czym będzie PiS szczuł w kolejnych miesiącach, dlatego że PiS się generalnie zajmuje napuszczaniem Polaków na Polaków. I gdyby nie było karty LGBT, toby się znalazł jakiś inny pretekst. Natomiast ja mówiłem, że będę stał przy mniejszościach, i tu nie chodzi tylko i wyłącznie o te środowiska, tu chodzi również o niepełnosprawnych, którzy byli tak traktowani w Sejmie przez PiS, tu chodzi o osoby bezdomne, tu chodzi o seniorów – mówił prezydent Warszawy.

kup artykuly platne