Blokada dla aktywnych użytkowników Twittera

 

Jak wynika z informacji dziennikarzy Do Rzeczy, Rzeczpospolitej i Gazety Wyborczej, były premier Donald Tusk banuje dziennikarzy na Twitterze.

– Donald Tusk zablokował Cię. Nie możesz obserwować użytkownika @donaldtusk ani przeglądać tweetów – taki komunikat otrzymali Rafał Ziemkiewicz, Michał Szułdrzyński i Justyna Suchocka.
Konto lidera PO Donalda Tuska w mediach społecznościowych obserwuje 659 tys. użytkowników Twittera. Po kilku naczelnych dziennikarzy Do Rzeczy, Rzeczpospolitej i Gazety Wyborczej o zablokowaniu poinformowali również inni internauci i dziennikarze. W czerwcu podobne ruchy wobec dziennikarzy na Twitterze podjął Rafał Trzaskowski.

– Tego rodzaju ruchy pokazują ogromną nerwowość przewodniczącego Rady Europejskiej, który – jak widać – niezwykle restrykcyjnie dzieli dziennikarzy na Twitterze na tych, którzy mają prawo czytać jego wpisy i tych, którzy na to „wyróżnienie” nie zasługują. Koledzy z jego partii prawie 2 lata temu fotografowali się z kartkami „wolne media”, a Rafał Trzaskowski i Donald Tusk pokazują że realny stosunek tego obozu politycznego do mediów – komentuje naczelny portalu tvp.info Samuel Pereira.

kup artykuly platne