Przedstawiciele banku potwierdzają otrzymanie ofert

   • UniCredit potwierdził informacje o negocjacjach dot. Pioneer Investments
  • Bank otrzymał 8 niewiążących ofert zakupu
  • Nie wiadomo, czy rozmowy zakończą się zawarciem umowy 

Największy włoski bank UniCredit potwierdził w komunikacie informacje o negocjacjach z potencjalnymi nabywcami Pioneer Investments – globalnej firmy inwestycyjnej, która zarządza aktywami o wartości prawie 221 mld euro.

– W UniCredit jest w trakcie głębokiej rewizji strategii koncentrującej się na optymalizacji pozycji kapitałowej grupy, poprawie zyskowności i zapewnieniu kontynuacji transformacji działalności wraz z wykorzystywaniem okazji do budowania wartości. Obejmuje to wszystkie kluczowe działy banku – uzasadniono w wydanym oświadczeniu.

Wyniki dokonywanego przeglądu strategicznego maja zostać ogłoszone 13 grudnia. Wtedy również okaże się być może, czy rozmowy dotyczące Pioneer Investments zakończą się zawarciem umowy. Póki co potwierdzono jedynie otrzymanie 8 niewiążących ofert zakupu.

Jedna z największych grup bankowych w Europie, która swoje oddziały posiada w 20 krajach europejskich, na polskim rynku pojawiła się w 2007 roku. Jednakże już od 1999 roku jest inwestorem strategicznym Banku Pekao, który być może również zostanie sprzedany w wyniku rozmów prowadzonych z PZU i Polskim Funduszem Rozwoju.