Teraz czekają nas burze

 

Jak informuje synoptyk Grażyna Dąbrowska z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, po rekordowych upałach w środę czeka nas chłodniejszy weekend. Rekord wysokiej temperatury padł w Słubicach w lubuskiem, gdzie termometry pokazały 37°C. Jak informuje synoptyk, nie odetchniemy jednak na długo – początek tygodnia znów będzie gorący.

– W weekend w całym kraju należy spodziewać się już temperatur poniżej 30°C. Natomiast w poniedziałek temperatura od południowego-zachodu ponownie wzrośnie i przekroczy 30°C. Przez Polskę z zachodu na wschód w ciągu 2 dni – od poniedziałku do wtorku – przemieści się fala upałów. Od środy temperatura ma się już wahać w granicach 25–27°C – poinformowała Dąbrowska.

Tymczasem IMGW wydało ostrzeżenia przed upałem drugiego stopnia dla prawie całej Polski, a także ostrzeżenia przed burzami z gradem pierwszego stopnia dla województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i śląskiego i ostrzeżenia przed burzami z gradem drugiego stopnia przed burzami dla województw: podkarpackiego, mazowieckiego, północnej części woj. lubelskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego.

Źródło: