Policja ostrzega przed niebezpiecznymi warunkami

 

Komenda Główna Policji ostrzega: na drogach może zalegać cienka warstwa lodu, trudna do zauważenia dla kierowców. Jak zauważył podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP, niebezpieczne warunki na drogach to efekt dużych skoków temperatur w ostatnich dniach.

– Warto raz na jakiś czas, szczególnie przy dłuższej trasie poza miastem, zwolnić i sprawdzić, czy nawierzchnia ma jakąkolwiek przyczepność. Każdy uczestnik ruchu drogowego, a w szczególności niechroniony uczestnik ruchu drogowego powinien pamiętać, że dostrzeżenie jego sylwetki w warunkach, jakie mamy obecnie jest bardzo trudne. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym ważne jest również noszenie kamizelek odblaskowych przez pieszych i rowerzystów. Takie osoby powinny nosić ze sobą elementy odblaskowe. To może uratować im życie – radzi podinsp. Kobryś.

Policja apeluje o ostrożność kierowców i noszenie odblasków przez pieszych i rowerzystów. Jak wskazuje st. asp. Wioletta Szubska z Zespołu Prasowego KGP, ich brak doprowadził w niedzielę do tragicznego wypadku na drodze krajowej 91, gdzie zginął 55-letni rowerzysta. Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna nie miał na sobie kamizelki odblaskowej i wjechał pod busa.

kup artykuly platne