Będzie gotowy za 16 miesięcy

   • Dziś na działce w centrum Poznania rozpocznie się budowa hotelu sieci Hampton by Hilton
  • Sześciopiętrowy obiekt wykona firma PTB Nickel
  • Wartość przedsięwzięcia nie została podana do publicznej wiadomości 

W dniu dzisiejszym na działce zlokalizowanej w ścisłym centrum Poznania – między ulicami Św. Marcin i Podgórną – rozpocznie się budowa hotelu sieci Hampton by Hilton.

 

Sześciopiętrowy obiekt wykona firma PTB Nickel, która na zlecenie spółki BB Old Town została generalnym wykonawcą inwestycji powstającej w systemie „pod klucz”. Jak wynika z wydanego komunikatu prasowego, hotel na powierzchni równej niemal 5 tys. m2 będzie oferował nocleg w 117 pokojach o różnym standardzie, salę konferencyjną, bar i restaurację, pomieszczenie komputerowe dla klientów, a także strefę fitness i podziemny parking obsługiwany przez dźwig samochodowy. Prace budowlane poprowadzone zostaną według projektu biura architektonicznego AGK Architekci z Warszawy.

 

– Budynek hotelu, wpisujący się w istniejącą w tej części miasta zabytkową zabudowę, wypełni w całości działkę na poziomie garażu i parteru. Na pozostałych sześciu kondygnacjach obiekt będzie składał się z dwóch skrzydeł, równoległych do ul. Podgórnej i Św. Marcina, co zapewni optymalne doświetlenie wszystkich pokoi – zapowiedział prezes PTB Nickel Michał Nickel.

Inwestycja ma zostać zrealizowana w czasie najbliższych 16 miesięcy. Wartość przedsięwzięcia nie została podana do publicznej wiadomości.