To najlepiej opracowane hasło

 

W konkursie „Wolna Polska – Wolna Wiedza” Stowarzyszenia Wikimedia Polska na najlepiej opracowane hasło w polskiej Wikipedii pierwsze miejsce zdobyło hasłowódka”. Inicjatywa organizowana z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, została ogłoszona jesienią ubiegłego roku, dając szansę edytorom polskiej Wikipedii – wikipedystom na redakcję haseł z tzw. polskiego kanonu Wikipedii. Prace nad merytoryką haseł trwały od 1 października do 30 listopada 2018 roku.

Na polski kanon Wikipedii składa 1500 haseł dotyczących najważniejszych i najciekawszych haseł nawiązujących tematycznie do Polski i Polaków. Spośród 26 z nich, zgłoszonych do konkursu, jury wybrało to, które okazało się najlepiej opracowane merytorycznie, historycznie, prawnie, technologicznie i kulturowo. Laureatem konkursu w polskiej Wikipedii wybrano hasłowódka”. Jak uzasadniano decyzję na stronie Stowarzyszenia Wikimedia Polska, „zostało obszernie opracowane, jest opatrzone grafikami, ilustracjami oraz poparte weryfikowalnymi źródłami”. Drugie miejsce przypadło na hasło „Polska szkoła filmowa”, a trzecie – „orzeł bielik”.

infoplanet w wikipedii wygrala wodka haslo

– Co prawda nie ma twardych dowodów, że wódka na pewno została wymyślona w Polsce, ale artykuł na Wikipedii mówi sam za siebie – powstał z tak ogromną pieczołowitością i dbałością o detale, że nawet abstynenci przeczytają go z przyjemnością. Wódka – na Wikipedii to samo zdrowie! – argumentował jeden z jurorów konkursu prof. Dariusz Jemielniak.

kup artykuly platne