Wizyta dzieci i młodzieży z okolic Grodna i Nowogródka

   • Od 11 do 24 czerwca w Sopocie przebywa 45-osobowa grupa dzieci i młodzieży z Białorusi
  • Wakacyjna wizyta odbywa się po raz 8. w ramach współpracy miasta ze Związkiem Polaków
  • Takie akcje podtrzymują więzi młodych Białorusinów pochodzenia polskiego z naszym krajem 

W Sopocie od 11 do 24 czerwca przebywa 45-osobowa grupa dzieci i młodzieży pochodzenia polskiego wraz z opiekunami z okolic Grodna i Nowogródka. Wakacyjna wizyta odbywa się po raz ósmy, w ramach współpracy miasta ze Związkiem Polaków na Białorusi. Grupa zakwaterowana jest w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Armii Krajowej 50/54 w Sopocie.

Takie akcje podtrzymują więzi młodych Białorusinów pochodzenia polskiego z naszym krajem poprzez ukazanie im współczesnej Polski oraz umożliwienie zawarcia nowych znajomości z polską młodzieżą. Późniejsze podtrzymanie tych przyjaźni pozytywnie wpłynie także na znajomość języka polskiego. Organizowanie wakacyjnych pobytów dla dzieci i młodzieży ma również na celu zainteresowanie opinii publicznej sytuacją naszych rodaków na Białorusi, wzmacnianie poczucia narodowej tożsamości i solidarności.

Pragnąc zapewnić gościom ciekawy i różnorodny program, przygotowano m.in. wspólne lekcje z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1, wizyty w Europejskim Centrum Solidarności, a także zwiedzanie wielu atrakcji Sopotu, Gdańska i Gdyni.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd