Stowarzyszenie Jana Śpiewaka chce komisji śledczej

– Postulujemy powołanie parlamentarnej komisji śledczej, bo tylko komisja śledcza jest w stanie w demokratyczny sposób wyjaśnić to wszystko – mówił na konferencji prasowej przewodniczący Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze Jan Śpiewak. – Warszawska reprywatyzacja jest świetną techniką prania brudnych pieniędzy. Zarabiali na niej ludzie, którzy mają związki po prostu z mafią.

Działacze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze zaprezentowali także nową mapę „dzikiej reprywatyzacji”.

Umieszczono tu osoby, które według Jana Śpiewaka i jego współpracowników brały udział w kontrowersyjnych zwrotach warszawskich nieruchomości.

– Udało nam się udowodnić, że wszyscy ludzie, którzy występują w głośnych skandalach reprywatyzacyjnych są ze sobą powiązani – robią ze sobą interesy i znają się – dodawał Śpiewak.

Mapa wskazywać ma na wzajemne zależności – zarówno z konkretnymi działkami, jak i z innymi osobami zamieszanymi w proceder. Dostrzec można na niej urzędników wyższego szczebla, prawników czy biznesmenów. Działacze stowarzyszenia chcieliby, żeby komisja śledcza przyjrzała się wszystkim uwzględnionym osobom.