Tematem efektywność energetyczna

   • Urząd Miasta w Olsztynie 25 maja zaprasza na jednodniowe warsztaty PPP
  • Przedstawione zostaną praktyczne założenia PPP, ścieżki ich wdrażania oraz plany miasta
  • W programie także, jak przeprowadzić projekty termomodernizacyjne oraz oświetleniowe 

Warsztaty poświęcone efektywności energetycznej dla osób reprezentujących samorządy oraz inne zainteresowane tematyką partnerstwa publiczno-prywatnego.

Urząd Miasta w partnerstwie z Instytutem Partnerstwa Publiczno-Prywatnego oraz Związkiem Gmin Warmińsko-Mazurskich zapraszają na jednodniowe warsztaty PPP z zakresu efektywności energetycznej. Warsztaty odbędą się w czwartek, 25 maja, o godz. 9.00 w siedzibie Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

– W pierwszej części spotkania przedstawione zostaną praktyczne założenia projektów PPP, ścieżki wdrażania projektów krok po kroku oraz plany miasta Olsztyna związane z wykorzystaniem formuły PPP – mówi Radosław Szcześniak z Instytutu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. – W dalszej części przedstawimy jak w formule PPP przeprowadzić projekty z zakresu efektywności energetycznej – modernizacji infrastruktury użyteczności publicznej – dla projektów termomodernizacyjnych oraz oświetleniowych. Na zakończenie warsztatów planowana jest krótka debata z uczestnikami o możliwościach realizacji konkretnych projektów oraz lunch połączony z konsultacjami.

Wydarzenie adresowane jest do przedstawicieli jednostek sektora finansów publicznych. Pełny program wydarzenia dostępny tutaj. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Rejestracji należy dokonać poprzez formularz zamieszczony na stronie internetowej instytutu. Tam również zamieszczony jest program warsztatów.

Instytut PPP to pierwsza w Polsce organizacja specjalizująca się w zagadnieniu partnerstwa publiczno-prywatnego. Jej misją jest pomaganie zarówno podmiotom publicznym jak i partnerom prywatnym w udanej realizacji projektów typu PPP. Cel ten realizuje m.in. poprzez edukowanie w zakresie PPP, specjalistyczne doradztwo oraz szereg aktywności obliczonych na upowszechnianie i doskonalenie modelu PPP, które podejmuje zarówno w kraju, jak i za granicą.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd