Sprawdź, na co Polacy przeznaczą tegoroczny zwrot podatku

 

73% Polaków nie ma problemów z rozliczeniem podatku za ubiegły rok, a 51,4% już złożyło roczną deklarację w swoim Urzędzie Skarbowym i czeka na zwrot nadpłaty, planując jego wydanie. Jak wynika z badania zleconego przez producenta Programu E-Pity, będą one przeznaczone najczęściej na krótki wypoczynek lub codzienne wydatki.

Co trzeci badany uważa, że złożenie deklaracji jak najwcześniej jest ważne, ponieważ pozwala na szybsze uzyskanie zwrotu podatku. Drugim najczęstszym motywem, do którego przyznaje się ponad 40% ankietowanych, to chęć odhaczenia tego obowiązku i możliwość zapomnienia o nim.

– Wyniki badania pokazują, że Polacy nie rozliczają się już z Urzędem Skarbowym na tzw. ostatnią chwilę. Wiedzą, że im zrobią to wcześniej, tym szybciej otrzymają zwrot podatku. Jednak oprócz terminu liczy się także tryb w jakim złożymy zeznanie. Szybciej dostaniemy pieniądze, jeśli rozliczymy się drogą elektroniczną – komentuje ekspert dostawcy aplikacji E-Pity Donata Basińska.

Źródło: 

Już na początku roku planujemy, na co zostanie wydany nadpłacony podatek. Co piąty respondent zamierza przeznaczyć pieniądze na odpoczynek, wyjazd z rodziną czy krótki urlop, 19% pytanych widzi w nich źródło dodatkowych środków na codzienne wydatki, 14% pytanych zamierza je zaoszczędzić, a 10% – zainwestować w samochód lub remont mieszkania.