We Wrocławiu powstanie centrum badawczo-rozwojowe

   • Firma Whirlpool Corporation planuje w Polsce inwestycje rzędu 235 mln euro
  • Wśród planów spółki jest otworzenie we Wrocławiu Centrum Badań i Rozwoju Produktów
  • Zatrudnionych w nim zostanie 60 inżynierów i konstruktorów 

Firma Whirlpool Corporation – jeden z największych na świecie producentów AGD – planuje w Polsce znaczne inwestycje. Na rynku polskim specjalizuje się ona w produkcji zmywarek, kuchenek, lodówek oraz zamrażarek, od przejęcia firmy Polar w 2002 roku stanowiąc jeden z najważniejszych filarów sprzedaży artykułów gospodarstwa domowego.

Wśród planów spółki jest otworzenie we Wrocławiu Centrum Badań i Rozwoju Produktów. Zatrudnionych w nim zostanie 60 inżynierów i konstruktorów, specjalizujących się w materiałoznawstwie, termodynamice i elektronice.

– Dolny Śląsk jest wiodącą lokalizacją w Europie w wytwarzaniu AGD. Whirlpool, inwestor o najdłuższym stażu i największym zatrudnieniu, ma w tym niewątpliwie kluczowe znaczenie. Utworzenie centrum R&D oznacza, że we Wrocławiu kształtować się będzie również przyszłość branży i to w skali szerszej niż europejska – komentuje Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

Ponadto już funkcjonujące w mieście fabryki będą zmodernizowane i zorganizowane wokół Regionalnego Centrum Dystrybucji. Koszty inwestycji są szacowane na126 mln euro.

– We Wrocławiu będą projektowane lodówki, które później będą produkowane w 11 naszych fabrykach na całym świecie. Drugi obszar to zmywarki. We wrocławskich centrum powstaną unikatowe projekty zmywarek, których produkcja będzie prowadzona w trzech zakładach na świecie, w tym w Polsce w Radomsku – zapowiada jedna z dyrektorów Whirlpool – Roberta Segalini.

Łącznie Whirlpool Corporation do 2018 roku planuje ulokować w Polsce ponad 235 mln euro.