Stoi na czele rankingu zaufania

 

Jak wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego 13 listopada, na czele rankingu zaufania polityków z poparciem 47,7% Polaków znalazł się szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Wyprzedził on prezydenta Andrzeja Dudę oraz premiera Mateusza Morawieckiego.

– W listopadzie miały miejsce 3 istotne wydarzenia z punktu widzenia zmian nastrojów i sympatii politycznych – druga tura wyborów samorządowych, powrót do polityki krajowej Donalda Tuska i obchody 100-lecia Niepodległości. Osobnym zagadaniem jest kolejny moment mocniejszego zaangażowania Donalda Tuska w politykę krajową. Zbiegło się to zarówno z długo oczekiwanym przesłuchaniem przez komisję śledczą ds. afery Amber Gold, jak i z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości. Dzięki tym wydarzeniom to Donald Tusk jest zwycięzcą, jeżeli chodzi o sympatię społeczną – komentuje Marcin Duma, prezes IBRiS.

Z badań IBRIS wynika, że zaufanie do Donalda Tuska jest o ponad 5 pkt. proc. większe niż w ubiegłym miesiącu. Co więcej, były premier jest jednym z 4 uwzględnionych w sondażu polityków, wobec których więcej osób wyraża zaufanie niż nieufność. Donald Tusk budzi nieufność u 43,8% badanych (wzrost o 3,4 pkt. proc. od ubiegłego miesiąca).

kup artykuly platne