Organizacja pozarządowe mogą już zgłaszać tematy

   • 8–9 września w Warszawie odbędzie się Forum Inicjatyw Pozarządowych
  • Do udziału zachęca Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu
  • Przedstawiciele organizacji pozarządowych z całego kraju podsumują dorobek ostatnich lat 

Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu zachęca do udziału w VIII Ogólnopolskim Forum Inicjatyw Pozarządowych, które odbędzie się w Warszawie w dniach 8–9 września 2017 roku. Na jedyne w naszym kraju, odbywające się co trzy lata, forum obywatelskie przyjadą przedstawiciele organizacji pozarządowych z całego kraju, którzy podsumują dorobek ostatnich lat oraz będą planować strategiczne działania na przyszłość.

Wiodącym punktem VIII OFIP-u jest Forum odbywające się na Uniwersytecie Warszawskim przygotowywane przez organizacje obywatelskie z całej Polski. Program podzielony będzie tematycznie na dni, segmenty i sesje. Gościć na nim będzie około 1 tysiąca osób. Pierwszy dzień poświęcony jest dorobkowi sektora obywatelskiego ostatnich trzech lat, w którym najważniejszą rolę odegrały zmiany w prawie i finansowaniu organizacji pozarządowych w Polsce.

Gospodarzami debat drugiego dnia będą przedstawiciele stowarzyszeń, fundacji i innych inicjatyw, którzy zgłoszą temat i poprowadzą własną sesję. Aby zgłosić temat, należy kliknąć w link do formularza na stronie wydarzenia.

Do 26 maja 2017 r. na stronie będzie aktywny formularz rejestracyjny dla osób, które chcą skorzystać z tej okazji. W tym roku partycypacyjny charakter OFIP-u zostaje jeszcze bardziej rozszerzony – na zgłoszone tematy będzie można na przełomie maja i czerwca zagłosować. Wtedy zostanie też otwarta ogólna rejestracja dla wszystkich chętnych.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd