Warsztaty dla rodziców z dziećmi

   • W Sopocie odbędzie się wspólne baśnioczytanie rodziców z dziećmi
  • Celem jest rozmowa o symbolach w baśni „Czerwony Kapturek” i jej znaczeniu
  • Wstęp na spotkania w Strefie Rodzica jest bezpłatny 

Jak na podstawie baśni uczyć dziecko wyciągać wnioski? Odpowiedź można znaleźć podczas wspólnego baśnioczytania rodziców z dziećmi, podczas którego będzie można odkryć zakamarki wyobraźni.

Rodzice dzieci w wieku od 5 do 9 lat wspólnie z Joanną Banaszczyk porozmawiają o symbolach ukrytych w popularnej baśni „Czerwony Kapturek” i jej znaczeniu dla rozwoju dzieci. W tym czasie dzieci razem z Katarzyną Janasiewicz-Nowak i Grażyną Gorycką-Olczyk będą uczyć się, jak nie dać się zwieść wilkowi, czyli unikać niebezpieczeństw i pokus, kiedy jest się zdanym na samego siebie.

Cykl warsztatów „O znaczeniach i wartościach baśni” jest tworzony na podstawie baśni braci Grimm oraz książki Bruna Bettelheima „Cudowne i pożyteczne. O znaczeniach i wartościach baśni”. Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Uniwersytetem SWPS i Stowarzyszeniem „Zielona Myśl” i odbędzie się w piątek, 2 czerwca, o godz. 18.00 w Sopockiej Szkole Helen Doron, przy ul. Aleji Niepodległości 698A.

Wstęp na spotkania w Strefie Rodzica jest bezpłatny. Obowiązują zapisy na stronie wydarzenia. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd